O MNIE

O MNIE

Witaj! Jestem Wencik, mam 25 lata – zodiakalny kociak. Obecnie studiuję architekturę, powoli kończąc swoją karierę na uczelni. Poza architekturą, urbanistyką mam ogromnego bakcyla na podróżowanie! Nie raz moje podróże wykończyły resztki cierpliwości przez przygody, które mnie spotykały, ale przenigdy nie zamieniłbym tych wspomnień na nic innego.

Moim mottem życiowym jest hasło “1000 places to see before I die”,  tak więc pragnę zobaczyć każdą stolicę świata. Zegar tyka, deadline goni – a więc do dzieła! Przecież jeszcze dużo miejsc przede mną! Niestety nie jestem utalentowany w żadnej dyscyplinie sportowej, co pokazały moje studia, gdyż chyba jestem jedyną osobą, która oblała wf! Nie mniej jednak, uwielbiam rolsy, surfować, pływać oraz rysować. Kocham poznawać nowych, ciekawych ludzi, z marzeniami tak wielkimi jak moje. Lubię też odkrywać nową kuchnię, smaki oraz lifestyle danego miejsca. Udało mi się zwiedzić już 20 krajów, a w niektórych z nich byłem niejednokrotnie. Niedawno wróciłem z Republiki Południowej Afryki, a konkretnie Durbanu. Miałem tam okazję mieszkać i studiować w ramach międzynarodowego programu wymiany studenckiej. Był to niesamowity czas, dający mi możliwość poszerzenia mojego warsztatu projektowego oraz zrozumieć i zachłysnąć się stylem życia w Afryce! Efektem owego wyjazdu jest seria wpisów znajdujących się w zakładce Republika Południowej Afryki. Opowiedziałem w nich historie, które mi się przydarzyły na czarnym lądzie!

Obecnie mieszkam w Stuttgarcie, gdzie pracuję. W niedalekiej przyszłości na blogu pojawią się wpisy o miejscach, w których już byłem. Będą to artykuły, w których opowiem ze swojej perspektywy o danym mieście. Postaram się nie raz was zaskoczyć!

 

BARTŁOMIEJ WENTA

E-MAIL:   wencikblog@gmail.com

 

FACEBOOK

 

INSTAGRAM